
Bilreklam till lastbilar och större fordon
Bilreklam på lastbilar och bussar
På större fordon finns fler möjligheter att skapa en riktigt bra bilreklam. Faktum är att ju större fordon du har desto större synlighet och annonsmöjligheter kan skapas med dekor och bilreklam till fordon som lastbilar och bussar. Då lastbilar, bussar och skåpbilar ofta har plana och rena reklamytor blir de otroligt effektiva annonsplatser. Eftersom din lastbilsdekor snabbt presenteras till många möjliga kunder och på många platser i landet.
Bilreklam till lätt lastbil
Vi monterar bilreklam på hundratals lastbilar varje år. Bildytan är på lätta lastbilar ofta ca 4×2 meter och passar utmärkt att branda med bilreklam. De senaste åren har lätta lastbilar (s.k. volymskåp) blivit populära fordon för företag som på olika sätt sysslar med transport. Förmodligen för att de får köras på vanligt B-kort och sväljer många kubik i lasten. Samtidigt är de relativt enkla att köra i stadsmiljö som t.ex. Stockholms innerstad, det vill säga med många personer som ser dem.
Tillfällig bilreklam
Din bilreklam kan enkelt bytas ut med nya stora motiv och reklambudskap. Eftersom monteringen av bilreklamen på det plana lastskåpet inte tar mer än några timmar att färdigställa (avser lätt lastbil) kan du definitivt också tänka på detta som en tillfällig annonsplats, där du varvar med budskap i din bilreklam mellan olika säsonger eller erbjudanden. Dekor på lastbilar passar förstås även mycket bra vid mer permanenta reklamkampanjer, där endast en företagslogotyp eller liknande syns.
Användningsområde: Bilreklam passar till alla lämpar sig för alla typer av lastbilar, volymskåp, påbyggnadsskåp, sopbilar, bussar o.s.v.
Förväntad hållbarhet: Upp till 7 år.
Film: PVC. Finns även PVC-fria alternativ, vänligen meddela oss om dina önskemål.
Adhesiv: Tryckkänsligt akryl.
Material: Våra polymeriska självhäftande folier håller alltid högsta kvalitet. Då varje logotyp är unik arbetar vi i huvudsak med printade logotyper i dina exakta färgkoder, vilka självklart lamineras med UV-skydd. Vi tillverkar förstås också logotyper i infärgade folier med i de fall färgkoderna existerar.
Lastbil
Lätt lastbil
Reklam på släpvagn
Reklam på buss
Kampanjdekor på foodtruck
Dekor på lastbilslemmar
Lätta lastbilar
Volymskåp
Släpvagn
Lastbil
Foodtruck
Logotyp på lastbil
Logotyp på lastbil
Avfallsfordon
Foodtruck
Längre lastbil
Buss
Lastbil
Brandbil
Volymskåp
Hytt och lemmar till lastbil
Lätt lastbil
Lätt lastbil
Foodtruck
Lastbil
Fordon med kran
Lastbil med hytt
Lätt lastbil
Liknande produkter
Kanske är du intresserad av…
Intresserad av bilreklam?
Lämna då dina kontaktuppgifter och beskriv dina önskemål, så återkommer vi till dig!
Det är dags att synas i mediebruset!
Vi vill stärka ditt företags varumärke med hjälp av dekaler och reklam på dina stora fordon! Skicka därför in din förfrågan till oss idag tillsammans med dina grafiska filer, så hjälper vi ditt företag hela vägen från design till färdig lastbilsdekor.
Väx som företag
Öka din försäljning
Stärk ditt varumärke